FullColor technologie

FullColor Night Vision kamery jsou kamery využívající moderní technologii nočního vidění v barevném režimu bez IR přisvícení, nebo s pomocným bílým LED přisvícením. Tyto kamery mohou zaznamenávat barevný záznam za velmi špatných světelných podmínek jako je například zbytkové pouliční osvětlení apod. Poskytují tak oproti klasickým kamerám s IR přisvícením další vizuální informace jako je barva předmětů, které pomáhají identifikovat osoby nebo objekty a poskytují lepší kontrast v záběrech pro snadnější identifikaci.

Barevné noční vidění vs. IR noční vidění

Doposud byl noční obraz bezpečnostních kamer vždy černobílý. Je to proto, že bezpečnostní kamery se musely spoléhat výhradně na infračervené noční přisvícení. Bezpečnostní kamery pro noční vidění jsou vybaveny vysoce výkonnými IR LED diodami, které osvětlují sledovanou scénu před kamerou infračerveným světlem. Tento typ světla však spadá mimo část viditelného světla elektromagnetického spektra, ve kterém lze vidět barvy. Senzor bezpečnostní kamery tedy ve skutečnosti nerozpoznává viditelné světlo ale snímá intenzitu světla, což je důvod, proč je noční vidění vnímáno jako černobílé.

 

Porovnání FullColor kamery a kamery s IR přisvícením

Technologie bezpěčnostních kamer FullColor a porovnáni nočního obrazu domu 

Technologie bezpěčnostních kamer FullColor a porovnáni nočního obrazu automobilu 

 

Fullcolor nebo Starlight?

Fullcolor kamery

Kamery s označením FullColor jsou stejně jako kamery Starlight ideální pro monitorování za velmi špatných světelných podmínek. FullColor kamery nemají IR přisvícení ale některé modely mají bílé LED přisvícení. Modely s LED přisvícením jsou vhodné do míst bez jakéhokoliv osvětlení. FullColor kamery bez přisvícení se nehodí pro monitorování úplně tmavých prostor bez zbytkového osvětlení. Jsou vhodné pro monitorování v městské zástavbě s pouličním osvětlením, do prodejen se zapnutým nočním nouzovým osvětlením, nebo pro sledování technologických procesů s nízkou hladinou osvětlení kde je vyžadován barevný obraz.

Starlight kamery

Kamery s označením Starlight jsou stejně jako kamery FullColor ideální pro monitorování za velmi špatných světelných podmínek. Starlight kamery mají vlastní IR přisvícení umožňující monitorování za úplné tmy. Starlight kamery jsou vhodné pro monitorování prostor s nízkou hladinou okolního osvětlení i úplně tmavých prostor bez zbytkového osvětlení.