Hotely

 

Zabezpečení hotelu pomocí kamerového systému

Naše kamery jsou navrženy tak aby splnily všechny potřeby pro zabezpečení hotelů. Vzhledem k atraktivnímu designu a dokonale ostrému obrazu bude váš hotel dokonale a elegantně zabezpečen. Sledování a záznam v reálném čase vám zajistí účinné monitorování a dokonalý přehled o všech prostorech s častým pohybem ubytovaných. Při výběru kamer pro sledování vnitřních prostorů recepce, chodeb, jídelny, ale i venkovních prostorů jako je parkoviště, vstup do hotelu je třeba věnovat pozornost výběru kamer s vyhovující šířkou záběru i odpovídajícím nočním viděním.

 

Kamery

Do prostor hotelů se vzhledem k velkému rozsahu instalace nejčastěji používají kamery využívající technologii IP s rozlišením Full-HD (1920 x 1080 pixelů), ale i s vyšším rozlišením 5 nebo 8 Megapixelů – např. pro sledování parkoviště atd.. Kamery lze zvolit s různými šířemi záběru, případně lze použít kameru s tzv. varifokálním objektivem nebo s motorovým zoom objektivem který umožňuje nastavit šířku záběru kamery dle potřeby.

Recepce a vstupní hala

Pro zobrazení všech aktivit na recepci a ve vstupní hale jsou ideální nenápadné přehledové dome kamery s širokým úhlem záběru a vysokou kvalitou obrazu. Pro monitorování vstupujících osob je možné použít kamery s inteligentními funkcemi jako jsou detekce lidské tváře, detekce překročení hranice, detekce zapomenutého předmětu a podobně. Tyto kamery ve spojení s NVR rekordérem podporujícím inteligentní videoanalýzu mohou obsluhu recepce upozornit na příchod VIP osoby, stejně tak jako na příchod osoby v hotelu nežádoucí. Mohou také pomoci odhalit případnou ztrátu zavazadel a dalších předmětů a mohou upozornit na neoprávněný vstup osoby do zabezpečeného prostoru. 

Chodba a schodiště

Pro zajištění bezpečnosti osob pohybujících se po chodbách a schodištích, stejně tak jako pro ochranu vybavení hotelu proti vandalismu a krádeži jsou vhodné miniaturní stropní designové dome kamery, které jsou nenápadné a mají atraktivní vhled se špičkovou kvalitou obrazu. V provedení antivandal jsou navíc odolné proti poškození. Součástí těchto kamer je IR přísvit pro lepší zobrazení v tmavých chodbách se zhasnutým osvětlením.

Venkovní prostor a parkoviště

Do venkovních prostor je nejvhodnější použít venkovní přehledové kamery s širokým záběrem a dlouhým dosvitem nočního IR přísvitu. Pro monitorování parkoviště hotelu je možné použít kamery s funkcí kompenzace rozsvícených světel automobilů. Pokud je parkoviště vybaveno vjezdovou branou, je možné tuto bránu návštěvníkům automaticky otevírat pomocí inteligentní kamery s funkcí rozpoznání registrační značky.

 

Záznam

Pro kamerové zabezpečení hotelů se nejčastěji používají NVR IP rekordéry pro 16 až 128 kamer v závislosti na rozloze hotelu a na členění prostoru hotelu. Pro záznam kamer podporujících inteligentní funkce nabízíme rekordéry pro inteligentní videoanalýzu. Doba záznamu závisí na kapacitě instalovaného HDD. Pro rozsáhlé systémy můžeme nabídnout NVR rekordéry umožňující instalaci až 16 HDD. V nabídce máme také systémy podporující zobrazení na několika monitorech, případně zařízení pro zobrazení kamer na televizní stěně. Pro zachování naprosté diskrétnosti a ochrany soukromí návštěvníků splňují naše rekordéry nejvyšší požadavky na ochranu osobních údajů a vyhovují nařízení GDPR.

 

Vzdálený dohled

Dnešním standardem je možnost sledovat svůj majetek na dálku odkudkoliv na světě. Proto i naše rekordéry tuto funkci umožňují. NVR rekordér podporuje připojení k internetu a nabízí možnost sledovat jednotlivé kamery pomocí aplikace pro mobilní telefon či tablet nebo pomocí počítače přes webové rozhraní. VIP klientům je možné zpřístupnit například pohled na zaparkované auto v garáži. Případným potencionálním klientům může hotel zpřístupnit například náhled do recepce hotelu, nebo na kamery zobrazující živý náhled na okolí hotelu.

 

 

Kamerový systém v hotelu a ukázka rozmístění bezpečnostních kamer u vchodu do hotelu

 

2 Megapixelová kamera
Ukázka vzhledu 2MPix bezpečnosní IP kamery použité ke kamerovému zabezpečení hotelu
5 Megapixelová kamera
Ukázka vzhledu 5MPix bezpečnosní IP kamery použité ke kamerovému zabezpečení hotelu
1080p rekordér
NVR rekordér pro kamerové zabezpečení hotelu s fullhd rozlišením
5 Megapixel rekordér
NVR rekordér pro IP kamerové zabezpečení hotelu s vysokým rozlišením 5MPix