Herny a kasina

 

Zabezpečení herny pomocí kamerového systému

Dle zákona musí být v hernách nebo kasinech instalován kamerový systém se záznamem uchovávaným po dobu 2 let. Naše kamery a rekordéry tyto technické podmínky splňují. Zabezpečení kamerovým systémem je pro hernu velice důležitým prvkem, ať se jedná o kontrolu hráčských stolů, celkový přehled o dění v prostorách herny, nebo bezpečnost zaměstnanců.

 

Kamery

Zabezpečení vnitřních prostorů heren je vhodné provést použitím kamer s Full-HD (1920 x 1080 pixelů). Pro sledování detailů na hracím stole je vhodné využít i kamer s vyšším rozlišením 5 až 8 Megapixel. Pro herny a kasina se vždy používají kamery v antivandal provedení, které jsou odolné proti případnému poškození.

Vstup a celkový přehled

Pro celkový přehled po prostorách herny jsou plně dostačující kamery s rozlišením Full-HD a IR přísvitem, které zajistí perfektní obraz i v méně osvětlených prostorech. V provedení antivandal jsou odolné i vůči úmyslnému poškození.

Hrací stoly

K hracím stolům doporučujeme použít minimálně Full-HD kamery, lepší volbou jsou však 5 Megapixelové kamery, které poskytují ještě lepší detail a dokonale ostrý obraz a vy tak budete mít perfektní přehled o tom co se děje na hracím stole.

Venkovní prostor a parkoviště

Do venkovních prostor je nejvhodnější použít odolné venkovní přehledové kamery s širokým záběrem pro nejlepší možné zabezpečení. V noci pak především oceníte kamery s dlouhým dosvitem IR přísvitu až do 50 metrů. Tyto kamery monitorují především prostory jako jsou přístupové cesty, parkoviště, vjezdy pro auta a prostor před vchodem. Pro sledování parkoviště doporučujeme kamery s rozlišením 5Mpx.

 

Záznam

Vzhledem k požadované délce záznamu 24 měsíců a nutnosti zálohování záznamů se pro herny a kasina se nejčastěji používají rekordéry, které umožňují instalaci až 16 harddisků a s podporou RAID polí. Technologie RAID zajišťuje zálohování záznamů a ochranu proti ztrátě dat při poškození disku. Námi nabízené rekordéry podporují RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5.

Jedná se rekordéry:

  • NVR N064E – pro 64 IP kamer s úložným prostorem až 160 TB
  • NVR N128E – pro 128 IP kamer s úložným prostorem až 160 TB

Všechny rekordéry jsou pro kamery s rozlišením 2 až 8 Megapixel. Celková délka záznamu záleží na kapacitě osazeného HDD a volbě typu RAID pole.

 

Vzdálený dohled

Součástí požadavku na provoz herny, nebo kasina je požadavek na umožnění vzdáleného dohledu dozorovým orgánům. Naše rekordéry tuto funkci umožňují. Celý kamerový systém je možné připojit k internetu a mít tak možnost sledovat jednotlivé kamery pomocí aplikace pro mobilní telefon či tablet nebo pomocí počítače přes webové rozhraní. Samozřejmostí je zabezpečený přenos dat.

 

5 Megapixelová kamera
Ukázka IP kamery s vysokým rozlišením pro kamerový systém kasina
5 Megapixelová kamera
Ukázka IP kamery s vysokým rozlišením pro kamerový systém kasina
8 Megapixel rekordér
Ukázka IP kamery v odolném provedení antivandal a s vysokým rozlišením pro kamerový systém kasina
8 Megapixel rekordér
IP rekordér pro kamerové zabezpečení kasina